Seyri Macahel

Bungolov Otelimiz Hakkında

Seyri Macahel Bungalov Otel, uzun yıllardan beri süregelen köy ve turizm tecrübesine sahip yönetimiyle, konaklama tanımını baştan aşağıya yenileyerek Macehel'de siz değerli konuklarını sıcak, güler yüzlü aile sıcaklığıyla karşılamakta, kendinizi adeta evinizde hissetmeniz için gereken tüm olanakları sağlamaya çalışmaktadır.

Artvin/Borçka/Camili Köyünde Borçka Karagöle ve huzura komşu üçgen bungalov evlerimizde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Sizlere özel tasarladığımız manzarası yeşillik ve berrak sular akan deremiz olan restaurantımızda yöresel yemeklerimizi ve huzura karşı yaptığınız kahvaltılarımızı unutamayacağınıza eminiz.

Huzur Cenneti

Macahel Hakkında

Maçahel Vadisi (Camili Havzası), Artvin ile Gürcistan‘ın Acara Özerk Cumhuriyeti’ne yayılan, Karadeniz’in en özel vadisi . Farklı türde yaşlı ağaçlarıyla ünlü Maçahel’in (Macahel/Macahela/Maçahela) tüm bayırları ağaçlarla ve çayırlarla kaplı, cennetten bir parça.Artvin’in Borçka ilçesine bağlı bir doğa harikası olan Maçahel, bölgeyi oluşturan 6 köyden birinin ismi olan Camili olarak anılıyor.

Macahel 2006 yılında Unesco tarafından 'Dünya Biyosfer Rezerv Alanı' seçildi.Dünya Biyosfer Rezerv Alanı' :Küresel öneme sahip doğal alanların korunması ve yöre halkının sürdürülebilir gelişimini sağlamak amacıyla UNESCO tarafından onaylanan alanlardır.Dünyada bu şekilde 621 tane rezerv alanı vardır

Rakım farkından dolayı oluşan zengin bitki örtüsü 'Saf Kafkas Arısı'na da ev sahipliği yapıyor. Ayrica araştırmalar sonucunda Tarım ve Köy İşleri Bakanlığınca alanda bulunan Saf Kafkas Arısının yaşamını sürdürdüğü yer olması açısından Gen Koruma Bölgesi olarak ilan edilmiştir. Öte yandan her yıl Camili (Macahel) Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği’nin öncülüğünde “Macahel, Kafkas Arı ve Bal Festivali” düzenlenmektedir.

Instagram